Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Samorząd Studencki UPJPII ogłosił zakończenie roku akademickiego 2016/2017. Galeria zdjęć

Było piękne, słoneczne,wtorkowe popołudnie. Ok. godz. 18.00 studencka brać reprezentująca przeróżne wydziały Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, zaczęła radośnie ściągać na dziedziniec budynku przy ul. Kanoniczej 9. Powód jakże miły – Samorząd Studencki zaprosił wszystkich do udziału w spotkaniu zwieńczającym rok akademicki 2016/2017.

Uczelniany ogródek szybko zapełniał się tymi, na twarzach których dało się dostrzec wyraźną ulgę, tak symptomatyczną dla chwil, gdy zmagania z naukową materią przypisane sesjom egzaminacyjnym płynnie przechodzą w wakacyjny czas relaksu.

Do tak przyjemnego nastawienia dołożyć należy smakowite zapachy, jakie unosiły się nad ogródkiem, a to dzięki cudownym siostrom –  józefitce, na co dzień dbającej o to, by klerycy z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego nie chodzili głodni i siostrze Kindze, studentce UPJPII. Były więc grillowane mięska, pycha ciasta. Sałatki zrobiły panie z Biura Promocji, promować ich jednak nie musiały – były pycha, zachęcać więc do konsumpcji nikogo nie było trzeba.

Nad wszystkim czuwała p. Celina Budzowska, jak zwykle niezastąpiona i niezawodna w kwestii wspierania studentów we wszelakich inicjatywach.

Podobnie jak nie zostawiają studentów z zdobywaniu dziennikarskich szlifów, tak i nie pozostawili w zabawie – dr. Klaudia Cymanow-Sosin, z-ca dyr. IDiKS, ks. dr hab. Michał Drożdż, dyr. IDiKS oraz prodziekan ds. rozwoju Wydziału Nauk Społecznych dr hab. Krzysztof Gurba.

Było delektowanie się pysznościami, długie przyjaciół rozmowy. Muzyka grała, a wspólna zabawa trwała…trwała…