Wspólnota akademicka z głębokim żalem przyjęła wiadomość o śmierci ks. kanonika Jana Rajdy

Wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z głębokim żalem przyjęła wiadomość o śmierci ks. kanonika Jana Rajdy, wieloletniego kwestora, zastępcy dyrektora administracyjnego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (UPJPII), na którym to stanowisku pracował w latach 1992 – 2006. Był członkiem Zarządu Fundacji im. Świętej Królowej Jadwigi dla UPJPII. Bardzo zaangażował się w kwestię budowy kampusu akademickiego na Ruczaju, oddany sprawie uczelni, razem z ks. Franciszkiem Motyką, dyrektorem administracyjnym UPJPII, kontaktowali się i odwiedzali parafie, zbierając fundusze na budowę kampusu. W dużej mierze własnie dzieki ks. Janowi Rajdzie możemy dziś cieszyć się siedzibą Biblioteki Głównej UPJPII przy ul. Bobrzyńskiego 10 w Krakowie.

Studia teologiczne na papieskim Wydziale Teologicznym w Krakowie ks. Jan Rajda odbył w latach 1975 – 1981 r. Święcenia kapłańskie otrzymał 17 maja 1981 roku. Pracował jako wikariusz i katecheta w parafiach: Żywiec - Sporysz, Lipowa, Brzeszcze.

Później, pracując na PAT w Krakowie  ks. kanonik Jan Rajda był jednocześnie administratorem parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy w Krakowie – Mydlnikach, a od 1 lipca 2006 został proboszczem tejże parafii.

Śp. ks. Jan Rajda odszedł do Pana w wieku 64 lat.

Msza Święta pogrzebowa będzie odprawiona w poniedziałek 2 grudnia o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Roczynach (diec. biel.-żyw.).