Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

ZAPROSZENIE: ŚDM Kraków 2016 rok później 29 – 30 VII 2017

Rozśpiewani, rozmodleni, wręcz eksplodujący wiarą i miłością do Boga i drugiego człowieka – nie da się zapomnieć dni pomiędzy 26 a 31 lipca 2016 roku, kiedy to ponad dwumilionowa rzesza pielgrzymów dała wyraz wielkiemu Bożemu dziełu jakim były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

”Nie zostały nam jednak dane tylko dla wzruszających wspomnień, ale przede wszystkim jako zadanie do wypełnienia, które nigdy się nie przedawnia” – przypomina abp Marek Jędraszewski.

Papież Franciszek zachęcając do miłosiernego działania mówił: „ Wszyscy prośmy teraz Pana: zaangażuj nas wszystkich w przygodę miłosierdzia! Zaangażuj nas w przygodę budowania mostów i burzenia murów. Zaangażuj nas w przygodę spieszenia z pomocą ubogiemu, temu, kto czuje się samotny i opuszczony, kto już nie odnajduje sensu swojego życia.”

Przypomnijmy sobie zatem wszyscy ducha tamtych magicznych dni i spotkajmy się w rocznicę czasu, który był prawdziwie wielkim, pięknym darem.

 

ABP MAREK JĘDRASZEWSKI ZAPRASZA NA OBCHODY I ROCZNICY ŚDM KRAKÓW 2016:

Drogie Siostry, drodzy Bracia w Chrystusie!

Mija rok od czasu, gdy na krakowskiej ziemi gościliśmy młodych całego świata, którzy wraz z papieżem Franciszkiem, biskupami i kapłanami składali świadectwo żywej wiary, niegasnącej nadziei i żarliwej miłości, tworząc radosną wspólnotę przyjaciół Jezusa, pokazujących znękanemu światu, że pokój jest możliwy, a spotkanie z miłosiernym Panem zmienia ludzkie serca. Pozostaje w nas niezatarty obraz Kościoła, który jest piękny w swej różnorodności, prawdziwie powszechny i tętniący Bożym życiem.

Światowe Dni Młodzieży nie zostały nam jednak dane tylko dla wzruszających wspomnień, ale przede wszystkim jako zadanie do wypełnienia, które nigdy się nie przedawnia. Mieszkańcy Polski i Krakowa doświadczyli w czasie tych wielkich Dni solidarności w tworzeniu wspólnego, dobrego dzieła. To doświadczenie jest wciąż żywe w wielu parafiach i wspólnotach, gdzie ludzie, młodzi i starsi, dzielą się wzajemną miłością i w swojej codzienności budują Kościół, który jest domem dla wszystkich.

Za dar Światowych Dni Młodych nieustannie winniśmy dziękować Panu, dlatego zachęcam i gorąco zapraszam do wspólnego świętowania pierwszej rocznicy ŚDM.

Zapraszam przede wszystkim Was, drodzy młodzi przyjaciele, którzy dawaliście i wciąż dajecie wspaniałe świadectwo więzi z Chrystusem Panem. Zapraszam wszystkich, którzy wzięli odpowiedzialność za dzieło Światowych Dni Młodzieży: parafie, które gościły młodych pielgrzymów, komitety organizacyjne, wspólnoty zakonne, które wspierały przygotowania swoją modlitwą, wolontariuszy, bez których niemożliwe byłoby przygotowanie Dni. Zapraszam wszystkich, którzy chcą się włączyć w to wielkie dziękczynienie Kościoła krakowskiego.

Niech Was nie zabraknie na koncercie w TAURON Arena Kraków w ostatnią sobotę lipca o godz. 18.00. Bądźcie obecni dzień później, w niedzielę o 12.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie podczas uroczystej Mszy św. będziemy z radością dziękować Bogu i ludziom za łaskę Światowych Dni Młodzieży i za owoce, jakie zrodziło w nas spotkanie Kościoła młodych z papieżem na polskiej ziemi.

Liczę na spotkanie z Wami i z serca błogosławię.

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

PROGRAM:

29 lipca 2017 (sobota)

Katecheza:

13.00 - rozpoczęcie, animacje

14.00-16.00 - katecheza dla młodzieży – głosi ks. abp Marek Jędraszewski (Kościół Ojców Pijarów pw. Matki Bożej Ostrobramskiej, ul. Meissnera 20, Kraków)

Koncert w TAURON Arena Kraków:

16.00 - otwarcie bram

18.00 - rozpoczęcie koncertu (wystąpią m.in. Arkadio, Krzysztof Iwaneczko, Monika Kuszyńska, Anita Lipnicka, Marika, Natalia Niemen, NiemaGOtu, Trzecia Godzina Dnia).

Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia” dla młodych ludzi, którzy ofiarnie i twórczo angażują się w życie Kościoła i środowisk lokalnych.

30 lipca 2017 (niedziela)

12.30 - Msza Święta pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego (Sanktuarium św. Jana Pawła II)

 

Rocznica obchodzona będzie także w Brzegach k. Wieliczki, gdzie podczas ŚDM funkcjonował Campus Misericordiae.