Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Zmarł Profesor Walery Pisarek – Mistrz Słowa, jeden z największych autorytetów w dziedzinie języka polskiego, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie 5 XI 2017

Wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II żegna z żalem śp. Walerego Pisarka, wybitnego Profesora naszej uczelni, wieloletniego pracownika Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych UPJPII w Krakowie, nestora medioznawstwa polskiego, ulubionego wykładowcę setek studentów, przyjaciela dziennikarzy i pracowników IDiKS-u, a nade wszystko wspaniałego i życzliwego nam wszystkim człowieka. 

Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi, o których zawsze mówił z największą radością. Wspominamy go jako osobę, która żyła pięknie i blisko drugiego człowieka. 

Mieliśmy jeszcze tyle wspólnych planów...

Modląc się w tych dniach za wszystkich Zmarłych, dołączamy do naszych modlitw także śp. Profesora Walerego Pisarka. 

Dyrekcja i Pracownicy IDiKS

 

 

Dla mnie Uniwersytet jest miejscem pracy, przyjaźni i miłości  – mówił prof. Walery Pisarek w wywiadzie udzielonym 28 czerwca br., dotyczącym jego pracy na Uniwersytetecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie ( "Vita Academica" 2017, nr 3/92) – te trzy różne, ale w moim przypadku bliskie sobie dziedziny życia i rzeczywistości splatają się w tym miejscu. Uniwersytet jest niezwykły (...)

Dla mnie nauka jest pracą i uważam, że kto chce zapuścić w niej korzenie, nie może jej traktować jak rozrywki i przyjemności. Praca nie sprawia mi przyjemności, nigdy jej nie sprawiała.

Ogromną przyjemność sprawia tylko poczucie wykonania, skończenia pracy. Jest to przyjemność tym większa, im większy wysiłek włożony w pracę i poczucie, że się ją dobrze wykonało.Tak zwaną pasję mogę odczuwać tylko, gdy pracę mam już za sobą i mogę spać spokojnie, ponieważ mam pełną satysfakcję, że co mogłem i potrafiłem, to zrobiłem najlepiej jak umiałem.

 

Drogi Panie Profesorze, Pan może spać spokojnie, a w nas tyle bólu i żalu. Dziękujemy za wszystko – mądrość, wiedzę, cierpliwość, życzliwość i serdeczność, którymi zechciał Pan się z nami dzielić,  którymi nas obdarzał.

Dla Pana Profesora bardzo ważna była modlitwa. Całym sercem jej się oddajemy. 

Wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

 

Szanowni Państwo, Przyjaciele Profesora, Uczniowie Mistrza Słowa!

Przejęci ogromnym żalem, pozostawieni z najżyczliwszą pamięcią o naszym wybitnym Profesorze i wspaniałym Przyjacielu, pragniemy poinformować Państwa o terminie Mszy Świętej pogrzebowej.

Uroczystość rozpocznie się 16 listopada 2017 roku o godzinie 11.00 w kolegiacie Św. Anny w Krakowie, ostatnie pożegnanie będzie miało miejsce w tym dniu o godz. 13.00 na cmentarzu Rakowickim.

Z bezmiarem wdzięczności, z mocą wiary i nadziei 

Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

 

Więcej informacji o sylwetce śp. Pana Profesora znajdziecie Państwo na stronie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie:

http://www.idiks.wns.upjp2.edu.pl/