"UsinG online gAMe to tacle Early school leaving and reducing behavioural difficulties among pupils" projekt unijny realizowany przez UPJPII w ramach programu ERASMUS+

W dniach 24 – 25 października br. w budynku UPJPII przy ulicy Bernardyńskiej 3 odbyło się spotkanie inaugurujące międzynarodowy projekt UsinG online gAMe to tacle Early school leaving and reducing behavioural difficulties among pupils realizowany w ramach programu ERASMUS+.

W spotkaniu poza przedstawicielami uczelni wzięli udział reprezentanci pięciu organizacji partnerskich: Uniwersytetu Patraskiego w Grecji, Stowarzyszenia Ainova w Portugalii, Stowarzyszenia Centrul de Training European w Rumunii, organizacji New Edu w Słowacji i Stowarzyszenia ARID w Polsce . Celem spotkania inaugurującego było podpisanie umów dotyczących współpracy, przeanalizowanie harmonogramu pracy oraz podział zadań pomiędzy przedstawicielami organizacji biorących udział w projekcie.

Efektem dwuletniej współpracy będzie przygotowanie interaktywnego narzędzia dydaktycznego, wspomagającego nauczycieli w pracy z uczniami przejawiającymi problemy behawioralne oraz zagrożonymi wcześniejszym zakończeniem edukacji.

Głównym realizatorem i liderem projektu jest UPJPII, a jego koordynatorem dr hab. Bożena Majerek z Wydziału Nauk Społecznych. Projekt ma być realizowany od początku października br. do końca września 2021 roku. Budżet wyniesie ponad 200 tys. EUR.