Wykłady otwarte "Jan Paweł II. Posługa myślenia". Najbliższy 16 I 2020

Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II

zapraszają na

wykłady otwarte w roku akademickim 2019-2020

„Jan Paweł II. Posługa myślenia”

24 X 2019 – „O pracy nad sobą”, dr Maria Zboralska (Poznań)
14 XI 2019 – „De-wojtylizacja”, dr Tomasz Terlikowski (Warszawa)
5 XII 2019 – „Zmierzch osoby w transhumanizmie”, dr hab. Teresa Grabińska, prof. AWL (AWL, Wrocław)
16 I 2020 – „Angelo Scola wobec teologii ciała”, dr Aneta Krupka (Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, Wadowice)
13 II 2020 – „Literatura piękna w wypowiedziach Jana Pawła II”, dr hab. Anastazja Seul, prof. UZ (UZ, Zielona Góra)
12 III 2020 – „Kondycja polskiej filozofii chrześcijańskiej na przełomie XX i XXI wieku”, dr hab. Piotr Duchliński, prof. AIK (AIK, Kraków)
2 IV 2020 – „Francuska fenomenologia ciała”, ks. dr Piotr Karpiński (PWT, Warszawa - Łowicz)
14 V 2020 – „Idea dialogu”, dr Bartłomiej Sipiński (PWSZ, Leszno)

Wykłady odbywają się w czwartek o godzinie 17.00 w siedzibie Instytutu Myśli Józefa Tischnera przy ul. Sławkowskiej 14 (I piętro).

Z wielką przyjemnością pragnę zapowiedzieć, że dzięki życzliwości prof. Zbigniewa Stawrowskiego i Pani Dyrektor Agaty Szuty, począwszy od najbliższego (14 XI br.) będziemy mogli zobaczyć wykłady w internecie. Dzięki temu, wykłady czwartkowe będą dostępne nie tylko dla osób bezpośrednio obecnych w Instytucie Myśli Józefa Tischnera, ale także dla wielu innych. Bardzo za to wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego projektu dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

o. prof. dr hab. Jarosław Kupczak OP

Kierownik Katedry Antropologii Teologicznej