„A Słowo stało się ciałem” – wystawa ikon Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie połączona z warsztatami w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie 25 XI 2022

21.11.2022 Konferencje, sesje
Data: 25.11.2022
Miejsce wydarzenia: Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie
Godzina: 17:00 - 19:00

Szkoła Ikonopisania „Radruż” Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie ma zaszczyt zaprosić na uroczyste otwarcie wystawy A Słowo stało się ciałem, które odbędzie się 25 listopada 2022 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie przy ulicy Kanoniczej 19–21. Na wystawie zostanie zaprezentowanych ok. 70 ikon z lwowskiej szkoły pisania ikon.

Ukraiński Uniwersytet Katolicki (UCU) jest wieloletnim partnerem UPJPII. Na otwarciu wykład wygłosi prof. Taras Tymo – prodziekan ds. międzynarodowych Wydziału Teologii i Filozofii UCU.

W związku z wystawą Muzeum Archidiecezjalne zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach malowania ikon na szkle.

Informacje dotyczące warsztatów