Konferencja "Gloriam Dei per musicam pronuntiare" 6-7 XI 2015

26.10.2015 Konferencje, sesje

"Śpiewajcie Panu pieśń nową; chwała Jego niech zabrzmi w zgromadzeniu świętych!” (św. Augustyn, LG, t. II, s. 561-562)

Tymi słowami św. Augustyn, biskup Hippony rozpoczął jedno ze swych kazań. To samo wezwanie stało się jednym z powodów do zorganizowania przez Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Konferencji naukowej Gloriam Dei per musicam pronuntiare na temat muzyki liturgicznej. Odbędzie się ona  w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, w dniach 6-7 XI 2015 r., pod patronatem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, z udziałem bp. Carlosa Alberto de Pincho Moreira Azevedo – Delegata Papieskiej Rady ds. Kultury.

Wydarzeniem muzycznym towarzyszącym konferencji będzie zorganizowany w dniu 7 XI 2015 r., o godz. 15.00 w bazylice katedralnej uroczysty koncert zatytułowany Modlitwa o pokój, podczas którego zostanie wykonana Msza na czas wojny - Missa in tempore belli Josepha Haydna. Koncert ten oprócz wymiaru artystycznego, będzie także wyrazem jedności wszystkich jego uczestników w dążeniu do życia w pokoju i ładzie społecznym. Ponadto będzie wielką modlitwą o pokój w świecie, a szczególnie o pokój w naszych sercach, którym obdarza nas sam Chrystus.

Organizatorami koncertu są: Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie UPJPII oraz Urząd Miasta Tarnowa.