„Na ratunek całą dobę” – Międzynarodowa Konferencja Naukowa 4 XI 2021

29.10.2021 Konferencje, sesje
Data: 04.11.2021
Miejsce wydarzenia: Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa, ul. Kazimierza Wielkiego 5, 32-400 Myślenice
Godzina: 09:00 - 15:00

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Na ratunek całą dobę. Inspiracje i wyzwania interwencji kryzysowej na przykładzie OIKiP w Myślenicach”, która odbędzie się w dniu 4 listopada 2021 roku w formule hybrydowej:

• on-line
  • stacjonarnej w Myślenicach

Wydarzenie jest elementem projektu pt. „Na ratunek całą dobę – Interwencja Kryzysowa w Myślenicach – nadzieja, pomoc, zmiana” umowa nr RPMP.09.02.03-12-0453/19-00.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020, Oś Priorytetowa 9. Region spójny społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.3 Usługi opiekuńcze oraz interwencja kryzysowa SPR.

Organizatorami konferencji są: Instytut Socjologii i Pracy Socjalnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Instytut Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katedra Duszpasterstwa Rodzin Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Instytut Nauk o Wychowaniu Akademia Ignatianum i realizator projektu - Powiat Myślenicki - Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach.

Ideą konferencji jest podjęcie dyskusji na temat stanu obecnego i perspektyw rozwoju interwencji kryzysowej w Polsce, w oparciu o praktyki europejskie.

Konferencja ma służyć ukazaniu priorytetów interwencji kryzysowej w Polsce, wymianie dobrych praktyk oraz podjęciu dyskusji zmierzającej do wypracowania standardów działań. Celem spotkania jest również analiza wyzwań stawianych przed interwencją kryzysową w kontekście rozwoju systemu polityki społecznej w Polsce, szczególnie w zakresie współpracy różnych podmiotów.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli Ośrodków Interwencji Kryzysowej z całej Polski, naukowców i praktyków zainteresowanych działalnością i rozwojem Interwencji Kryzysowej w kontekście szeroko pojętej polityki społecznej.

Każdy z uczestników będzie miał możliwość uczestnictwa w konferencji na dwa możliwe sposoby:

1. udział w sesji plenarnej
  2. uczestnictwo w warsztatach tematycznych

Komitet naukowy konferencji

• dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • prof. dr hab. Dorota Kubacka-Jasiecka, Akademia Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
  • prof. AIK dr hab. Anna Błasiak, Akademia Ignatianum w Krakowie
  • ks. dr hab. Jacek Goleń, prof. KUL, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
  • doc. dr hab. dr Maroš Šip, Uniwersytet w Presovie (Słowacja)
  • dr Monika Wasilewska, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • dr Katarzyna Wojtanowicz, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • dr Katarzyna Kutek-Sładek, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie