Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej 30 IX 2014

29.09.2014 Komunikaty

Serdecznie zapraszam Czcigodnych i Szanownych Profesorów, Studentów, Doktorantów oraz Pracowników Administracji i Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie do udziału w corocznej pielgrzymce naszej uczelni do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tegoroczna pielgrzymka akademicka odbędzie się w dniu 30 września br. (wtorek).

Ufam, że wszyscy razem, licznie spotkamy się przed Obliczem Matki Bożej Kalwaryjskiej, by dziękować za dar kanonizacji św. Jana Pawła II – patrona UPJPII oraz prosić o opiekę w nowym roku akademickim.

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak
rektor

Jeśli zbierze się odpowiednia liczba chętnych do udziału w pielgrzymce, zorganizowany zostanie przejazd autokarowy. Z tego względu prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa pani Monice Wiertek (rzecznik@upjp2.edu.pl) do dnia 26 września br.

Program pielgrzymki:
10.30 - powitanie pielgrzymów: rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak
konferencja: dr hab. Joanna Mysona Byrska - Konsumpcjonizm jako błąd mentalny

11.00 - msza św. koncelebrowana
przewodniczenie: rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak
homilia: rektor WSD Redemptorystów o. dr Janusz Urban CSsR

14.00 - droga krzyżowa na kalwaryjskich dróżkach

Po mszy św. przewidziany jest czas na posiłek.