Przedświąteczne spotkanie pracowników UPJPII 25 III 2024

26.03.2024 Komunikaty

przedswiateczne_spotkanie_pracownikow_upjpii_25_iii_2024-1280.jpg

Pracownicy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie spotkali się przy ul. Bernardyńskiej 3 na tradycyjnym „jajeczku”. Rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Robert Tyrała pobłogosławił przygotowane pokarmy i nawiązując w swoim słowie do zmartwychwstania Chrystusa i złożył wszystkim świąteczne życzenia:

„Czas Wielkiej Nocy to jest czas spełnienia marzeń. Kto z nas nie myśli o tym, żeby życie trwało wiecznie? A Zmartwychwstały Chrystus właśnie przez ten fakt daje nam nadzieję. Nasze życie kiedyś zmieni się, ale się nie skończy. Wszystko to, co pełnimy każdego dnia, wszystko to, co staje się naszym udziałem, wszystko to, czym żyjemy ma najgłębszy sens właśnie w prawdzie o zmartwychwstaniu Chrystusa. Życzę więc wszystkim Państwu, życzę sobie i Wam, żebyśmy tą prawdą żyli, żeby ta prawda dodawała nam nadziei, także wtedy, kiedy wydaje nam się, że idziemy pod prąd. Żebyśmy odnajdywali siebie w prawdzie zmartwychwstania Chrystusa. Jeśli on zmartwychwstał, to i my zmartwychwstaniemy! Niech te święta będą błogosławione, pełne głębokich przeżyć i tego życzę na każdy dzień. Abyśmy się w tym wszystkim odnajdywali, na Papieskim Uniwersytecie i w swoich domach i każdy z nas w gronie przyjaciół i tych ludzi, do których pan Bóg nas posyła i których stawia na naszej drodze. Pięknych, dobrych, radosnych, wesołych świąt Wielkiej Nocy. Chrystus Zmartwychwstał!”

Przybyli na spotkanie zaśpiewali wspólnie wielkanocną pieśń „Zwycięzca śmierci piekła i szatana”, po czym był czas na złożenie sobie życzeń, podzielenie się jajkiem i rozmowy uprzyjemnione świątecznym poczęstunkiem.