XII Dni Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej 17-21 XI 2016

16.11.2016 Konferencje, sesje

Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej w Krakowie zaprasza na Dni Muzyki Kościelnej, które po raz dwunasty będą obchodzone w archidiecezji pod patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisza, w dniach 17 – 21 listopada br.

Program tegorocznych Dni Muzyki Kościelnej zapowiada się ciekawie i różnorodnie. Będzie można wysłuchać koncertu studentów i pedagogów Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie w ramach cyklu Mariacki Festiwal Organowy, być świadkiem zmagań o laury IX Krakowskiego Konkursu Młodych Organistów, by później uczestniczyć w koncercie laureatów tego konkursu. Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczą zapewne Uroczyste Nieszpory Chóralne ku czci Chrystusa Króla Wszechświata na zwieńczenie Roku Miłosierdzia w łagiewnickim Sanktuarium Miłosierdzia. Cykl wydarzeń wpisanych w XII Dni Muzyki Kościelnej zakończy w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” koncert Z myślą Benedykta XVI w wykonaniu absolwentów Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie.

Szczegóły w załączniku:

muzyka_koscielna.pdf 250.67KB [ .pdf ]